WITOLD GADOWSKI: COVID-19 WYSZEDŁ Z CHIŃSKIEGO LABORATORIUM

Reklama

ndz., 04/05/2020 - 19:37 -- zzz

Świat zjadają dziś dwie epidemie. Epidemia biologiczna, SARS-CoV-2, znana jako COVID-19 - oraz epidemia paniki. Panika zabije dużo więcej osób niż epidemia. Każdy dzień przeżyty w strachu jest dniem odjętym z naszego życia - powiedział Witold Gadowski.

Witold Gadowski opublikował w sieci kolejny odcinek swojego programu „Komentarz Tygodnia”, w którym odniósł się do kryzysu epidemiologicznego wywołanego rozpowszechnieniem koronawirusa. Publicysta zachęcił do tego, by nie poddawać się panice, ale wykorzystać aktualny czas do czynienia dobra. W jego ocenie obecna sytuacja może zostać odczytana jako próba dla człowieczeństwa każdego z nas.

 

Być może to jest okres, kiedy nasze człowieczeństwo zostało wystawione na próbę i sprawdzi się. Czy chcemy się zamknąć tylko w egoistycznych kokonach maseczek, odgrodzenia od innych ludzi, zabezpieczenia tylko sobie środków do życia i siedzenia w ciepełku w domu, odcięcia się od reszty, czy też otworzymy się na innych i zobaczymy, kto jest obok nas? - powiedział Gadowski.

 

To też czas, w którym mamy dużo możliwości zaglądania wewnątrz siebie. Tam naprawdę jest dużo do uporządkowania. Nadszedł czas, w którym możemy się trochę udoskonalić, zrobić trochę dla innych, a tym samym dla siebie – dodał publicysta.

 

Publicysta odniósł się też do pojawiających się od tygodni informacji o próbach stworzenia leku na koronawirusa. Wskazał tutaj na chininę, która, według jego informacji, może zabezpieczyć ludzki organizm przed chorobą. Gadowski powiedział, że chinina nie pozwala aktywować się wirusowi w pęcherzyku tworzącym się po złączeniu z receptorem ACE2, bo zakwasza komórkę - i tym samym blokuje ją na przeniknięcie przez pęcherzyk wirusa do jej jądra. Przyznał wszakże, że badania nad stworzeniem leku na koronawirusa w oparciu o chininę czy inne substancje dopiero trwają.

Gadowski krytycznie ocenił też pracę dużych polskich mediów. Jego zdaniem nie informują one właściwie o aktualnej sytuacji. - Telewizja Publiczna, media, które nas otaczają, nie są nam w stanie powiedzieć nic o świecie, nie są w stanie przekazać nam żadnej prawdy. Potęgują panikę, obezwładnienie i terror. Nie wiem, czy to jest celowe, czy taki ma być obraz mediów XXI wieku. Nie wiem - stwierdził Gadowski.

 

Autor: 
zzzz
Źródło: 
pch24/plportal.pl
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama