Padł nowy rekord sprzedaży alkoholu! Polacy w pandemii piją na potęgę

Reklama

pon., 11/30/2020 - 06:14 -- zzz

39 miliardów złotych wydali Polacy na alkohol w 2020 roku. Jest to nowy rekord Polski. Na jednego dorosłego mieszkańca Polski wypadło 1250 złotych przeznaczonych na wyroby alkoholowe!

 

Najnowsze badania firmy Nilsen wykazały, że w porównaniu do ubiegłego roku sprzedaż alkoholu wzrosła o 2,5 miliarda złotych. Okazało się jednak, że sama ilość alkoholu spożywana przez Polaków spadała rok do roku o 1 procent.

Nadal najpopularniejszym alkoholem pozostaje piwo. Na piwo w ciągu ostatniego roku wydano w Polsce 18 miliardów złotych. W rankingach pojawia się także piwo bezalkoholowe. Zajmuje ono wśród produktów ogólnospożywczych już wyższe miejsce niż np. gumy do żucia czy płatki śniadaniowe.

Jednocześnie pandemia wpływa na spadek produkcji alkoholu. Jest to jednak efekt pandemicznych ograniczeń nie spadku popytu. Szacuje się, że w ostatnich miesiącach produkcja spadła prawie o 10 procent.

Wpływ pandemii widać także w preferencjach klientów. Znacząco wzrosła sprzedaż wódki. Jednak coraz częściej Polacy sięgają po droższe alkohole. Stąd różnica między wzrostem wydatków a minimalnym spadkiem spożycia.

Polacy kupili o 37 procent więcej rumu, 26 procent więcej tequili i o 20 procent więcej whisky.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 
portal-polski.pl
Polub Plportal.pl:

Reklama