Psychodeliczna terapia w kanadyjskiej klinice

Reklama

ndz., 02/28/2021 - 22:38 -- MagdalenaL

W jednej z kanadyjskich klinik oferuje się terapię lekami psychodelicznymi. 

Klinika ATMA Urban Journey w Calgary, jest pierwszą kliniką oferującą zatwierdzoną przez federację terapię psychodeliczną. Innowacyjne leczenie pojawiło się miesiąc po tym, jak Tony White z Airdrie otrzymał oficjalne leczenie grzybami psylocybinowymi. 

Po dziesięcioleciach badań i prób klinicznych, psylocybina, aktywna substancja znajdująca się w grzybach, prawdopodobnie może pomóc zapewnić opiekę paliatywną pacjentom w terminalnym stadium raka. Jednak badania wciąż trwają. 

David Harder, dyrektor generalny kliniki, powiedział w CBC: „To coś w rodzaju przeciwieństwa tego, co zrobiłby typowy lek przeciwdepresyjny lub psychotyczny”. 

Kontynuując dodał “Takie leki zazwyczaj tłumią emocje i sferę duchową, podczas gdy psychedeliki aktywują je, pozwalając terapeucie sprawniej pracować z pacjentem. Na przykład jeśli chodzi o depresję lub lęki, zwłaszcza PTSD, korzystniej jest, kiedy pacjent nie jest zamknięty w sobie i nie tłumi emocji.” 

White powiedział również, że terapia takimi grzybami pomogła mu rozładować część niepokoju, którego doświadczał od chwili otrzymania diagnozy. „Po prostu leżałem i czułem, że nigdy nie czułem się spokojniej.” 

 

Terapia jest nadzorowana przez głównego lekarza dr Ravindera Bainsa. Mężczyzna zadeklarował, że będzie używać tylko psylocybinowych grzybów, ponieważ inne psychodeliki mogą zawierać fentanyl i inne środki tnące, które mogą być niebezpieczne. 

David Harder dodał, podsumowując: „To jest suszony grzyb, którego możesz zobaczyć. Właśnie dlatego klinika Health Canada twierdzi, że jest to znacznie mniejsze ryzyko niż niektóre leki z białego proszku, które są używane w psychodelikach. W dodatku, zostały już wykonane pewne badania. Wiemy, że jest to bezpieczne. Wiemy, że jest to skuteczne. Wiemy, że to pomaga. A wraz z narastającym kryzysem zdrowia psychicznego w naszym kraju wiemy również, że jest to coś, co może naprawdę pomóc w problemach, przed którymi stoi nasze społeczeństwo ”. 

Autor: 
Tłumaczenie: Wiktoria Gwizdała 
Źródło: 
https://www.unilad.co.uk/health/psychedelic-drug-therapy-now-offered-at-canadian-clinic/ 
Polub Plportal.pl:

Reklama