Chirurg plastyczny w ogniu krytyki po wideokonferencji z sędzią w trakcie operacji

Reklama

wt., 03/02/2021 - 15:03 -- MagdalenaL

Sacramento – Komisja lekarska w Kalifornii bada sprawę chirurga plastycznego, który brał udział w zdalnym procesie sądowym w sprawie wykroczenia drogowego, podczas gdy wykonywał operację. Zdjęcia z tej niecodziennej telekonferencji można zobaczyć na YouTube.

Doktor Scott Green popełnił wykroczenie drogowe i musiał się stawić przed sądem. Z racji pandemii koronawirusa, pozew odbywał się w formie telekonferencji. Podczas gdy większość ludzi wybiera spokojne miejsce do rozmowy internetowej, doktor Green wykorzystał do tego salę operacyjną.

 

„Dzień dobry, panie Green? Czy ma pan czas, by wziąć udział w procesie?”, pyta pracownik sądu. „Zdaje się, że jest pan w sali operacyjnej.” Chirurg mówi nonszalancko: „Zgadza się, jestem w sali operacyjnej, ale jestem gotowy, proszę zaczynać.” Zdaniem chirurga to żaden problem i proces można kontynuować, jako że na sali obecny jest drugi chirurg.

 

Sędzia nie uznaje tego za dobry pomysł i proponuje, by przesunąć rozprawę tak, by chirurg mógł się skoncentrować na operacji i nie narażać zdrowia pacjenta.

Nie wiadomo, czy ustalono nową datę rozprawy. Sam doktor Green nie skomentował zajścia.

Autor: 
tłumaczenie: Anna Polny
Źródło: 
https://www.telegraaf.nl/nieuws/156273913/plastisch-chirurg-onder-vuur-na-videobellen-met-rechter-tijdens-operatie
Polub Plportal.pl:

Reklama