Kreni-Promeni: Skradzione bawełniane „płuca”, zorganizowano protest przed Domem Młodzieży

Reklama

sob., 03/06/2021 - 21:29 -- MagdalenaL

Dzisiaj rano o godzinie 6:40 aktywiści zauważyli, że zniknął billboard z bawełnianymi płucami, które mierzą zanieczyszczenie, czytamy w komunikacie inicjatywy „Kreni-Promeni”.

Popołudniu przed Domem Młodzieży w Belgradzie zebrali się mieszkańcy chcący wyrazić swoje niezadowolenie z powodu zdjęcia billboardu z bawełnianymi płucami, który został postawiony w celu pokazania jak bardzo zanieczyszczone jest powietrze. Wczoraj [twórcy inicjatywy] ogłosili, że w ciągu dnia inspekcja gminna szukała możliwości ściągnięcia baneru pomimo tego, że zostały wydane wszystkie pozwolenia.

Gdy tylko zespół prawny Stowarzyszenia na rzecz ochrony konstytucyjności i praworządności skontaktował się z odpowiednimi służbami, zostało ustalone spotkanie na g. 10 w gminie, aby omówić prawne aspekty, a później przedstawiciele służb komunalnych przerwali komunikację i stali się niedostępni, podano w dzisiejszym zawiadomieniu.

„Dzisiaj, po tym, gdy zauważono zniknięcie billboardu, do przedstawicieli prawnych zadzwoniła inspektor ds. gospodarki komunalnej, która podkreśliła, że służby komunalne nie zdjęły billboardu, na podstawie wczorajszej rozmowy jest jasne, że nie mają do tego podstawy prawnej i baner najprawdopodobniej został ukradziony”.

Postawienie billboardu było częścią kampanii „Rešenje za zagađenje” („Sposób na zanieczyszczenie”), w ramach której zebrano 51 tys. podpisów i próbowano niewydane środki z dotacji na zakup drogich elektrycznych i hybrydowych pojazdów przeznaczyć na zmianę pieców w ubogich gospodarstwach domowych.

27. lutego grupa mieszkańców „Kreni-Promeni” postawiła przed Domem Młodzieży w Belgradzie billboard z dużymi bawełnianymi płucami tak, aby było możliwe stwierdzenie w ciągu ilu dni sczernieją.

Tłumaczyła Anna Stosio

Autor: 
danas.rs
Źródło: 
danas.rs
Polub Plportal.pl:

Reklama