Nigdzie na świecie wolność finansowa nie jest droższa niż w Londynie

Reklama

pt., 04/09/2021 - 10:16 -- MagdalenaL

Zdjęcie: liushuquan / Pixabay

Nigdzie na świecie mieszkaniec nie musi zgromadzić większego majątku, aby osiągnąć wolność finansową, niż w Londynie. Po nim plasują się chińskie metropolie Hongkong i Szanghaj. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez internetową platformę nieruchomości Juwai Iqi, opartego na analizie dziesięciu dużych metropolii.

Aby żyjąc w Londynie, zachować wolność finansową, osoba potrzebuje osobistego majątku w wysokości co najmniej 4,57 miliona dolarów. Hongkong stoi na drugim miejscu z kwotą 4 milionów dolarów. Po nim plasuje się Szanghaj (3,5 miliona dolarów), Nowy Jork (3,44 miliona dolarów) i Tokio (3,36 miliona dolarów).

Nieruchomości

„Wolność finansowa oznacza tu, że osoba jest w stanie przejść na emeryturę, polegając na wystarczającej ilość oszczędności i inwestycjach finansowych, i wciąż stać ją na przyzwoite życie, bez konieczności zarabiania co roku stałej pensji”, argumentują badacze.

Juwai Iqi wyznacza przy tym minimalną granicę, jaką stanowi mieszkanie o 120 metrach kwadratowych i dobre, miejskie środowisko, z dwoma większymi samochodami w garażu. Dodatkowo wymagany pakiet obejmuje także około 1,2 miliona dolarów inwestycji finansowych i 90.000 dolarów rodzinnego dochodu po opodatkowaniu.  

Wyższa pozycja w rankingu niektórych chińskich metropolii może wydawać się niezwykła. Często zakłada się przecież, że koszt utrzymania w dużych zachodnich miastach jest wyższy niż w większości miejsc w pozostałych częściach świata.

„Lecz między innymi Hongkong jest znany ze swoich szczególnie wysokich cen nieruchomości”, komentuje Georg Chmiel, dyrektor generalny Juwai Iqi.

Chmiel podkreśla to, że niektóre rodziny sprzedały swoje mieszkania w dużych chińskich metropoliach po ogromnym wzroście cen nieruchomości i wpływy z tej transakcji wykorzystują do zakupu domu za granicą, gdzie natychmiast mogą cieszyć się lepszym życiem. „Wiele rodzin wykorzystało oszczędności także, aby –dodatkowo po niższej cenie – posłać swoje dzieci do anglojęzycznych szkół o wyższej renomie”, dodaje Chmiel.

Kuala Lumpur

Najprzystępniejsze miasto na liście Juwai Iqi to Kuala Lumpur. Beztroska finansowo egzystencja w stolicy Malezji wymagała by majątku w wysokości około 1,83 miliona dolarów. „Przez wymianę Szanghaju na Kuala Lumpur 1,67 milionów dolarów mogłoby zostać przeznaczone na poprawę warunków życia, inwestycje, zakładanie firm i inne wydatki”, argumentuje Chmiel.

Także Toronto, Sydney i Seattle są miejscami, w których wolność finansowa, zgodnie z miernikiem raportu, mogła by być stosunkowo przystępna.

Singapur, który jest uważany za największego regionalnego rywala Hongkongu, plasuje się na siódmym miejscu z wymaganym kapitałem w wysokości 3,23 milionów dolarów.

Autor: 
Marc Horckmans, tłum. Wiktoria Dzido
Źródło: 
https://businessam.be/nergens-in-de-wereld-kost-financiele-vrijheid-meer-dan-in-londen/
Polub Plportal.pl:

Reklama