Królowa Elżbieta II odwołuje wszystkie uroczystości, obchodzone z okazji jej urodzin

Reklama

śr., 04/21/2021 - 11:29 -- MagdalenaL

Zdjęcie: WikiImages / Pixabay

21 kwietnia 2021 roku królowa Elżbieta II skończy 95 lat. Data ta od początku jej panowania zawsze była hucznie obchodzona, ale w tym roku monarcha postanowiła przeżyć je dużo bardziej intymnie.

Po pierwsze dlatego, że obecne ograniczenia w Wielkiej Brytanii nie pozwalają na duże wydatki, ani te publiczne ani te prywatne. Jednakże przede wszystkim dlatego, że śmierć jej męża księcia Filipa pozostawiła królową w takim stanie, że nie życzy sobie przyjmować gości. W rzeczywistości nadal pogrążona jest w żałobie. Dlatego też królowa zwróciła się do rządu brytyjskiego o anulowanie wszystkich uroczystości na jej cześć, które normalnie miały miejsce w dniu jej urodzin.

Chociaż nie jest to najważniejsza zmiana w jej urodzinach, którą wszyscy zauważymy. W każdym razie ta chwilowa zmiana tradycji nie oznacza wcale, że królowa pogrążyła się  na zawsze w samotności. Właśnie tak spędzają czas żałoby po stracie męża księcia Filipa. Jak już powszechnie wiadomo, po pogrzebie w minioną sobotę Elżbieta II wraz ze swym (stałym) wiernym personelem i trzema corgi (rasa psa) schroniła się w zamku w Windsorze.

Ponadto członkowie rodziny królewskiej zorganizowali system wizyt na zmianę, aby królowa przebywała zawsze w dobrym towarzystwie.

Porozumienie, o którym krążą wszechobecne plotki również wyraziło zgodę na przybycie jej wnuka księcia Harry'ego, który planował powrót do Stanów Zjednoczonych w ten poniedziałek, ale który jak donoszą niektóre źródła w ostatniej chwili  postanowił opóźnić swoją podróż o kilka dni, aby spędzić czas ze swoją babcią w tym szczególnym i smutnym dla całej rodziny królewskiej dniu.  

Autor: 
Claudio M. de Prado, tłum. Karolina Pietrzak
Źródło: 
https://www.glamour.es/celebrities/noticias/articulos/isabel-ii-cancela-todos-los-actos-y-homenajes-que-siempre-se-celebran-por-su-cumpleanos/57554
Polub Plportal.pl:

Reklama