Kreowanie motywacji do życia

Reklama

czw., 05/06/2021 - 21:31 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Prateek Katyal / Pexels

Brak motywacji życiowej może sprowadzać się do tego, że nie wiesz, czego chcesz w życiu. Może się również zdarzyć, że tak naprawdę nie chcesz niczego od życia. Jednak rzadko jest to prawdziwy powód braku motywacji w życiu. Trudno jest dowiedzieć się, czego chcesz dla swojego życia, jeśli masz obecnie złe nastawienie. Powiedzmy, że jesteś zestresowany. Czy to dobry moment, aby poprosić Cię o przygotowanie biznesplanu? Prawdopodobnie nie. Aby więc znaleźć w swoim życiu motywację do robienia różnych rzeczy, najpierw musisz znaleźć się we właściwym stanie umysłu. Pamiętaj, że jeśli masz ciężką depresję, powinieneś poszukać profesjonalnej pomocy.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zrozumienie, dlaczego czujesz się tak, jak się czujesz. Zasadniczo istnieją trzy czynniki, które określą, jak się czujesz w danym momencie. Pierwsza rzecz to twoja fizjologia. Jeśli kręcisz się wokół, będąc nie w humorze, poczujesz się przygnębiony. Twoja postawa ciała może mieć ogromny wpływ na to, jak się czujesz. Następna rzecz to skupienie się. Jeśli skupisz się na tym, jak życie jest do bani, trudno będzie znaleźć motywację do zrobienia czegokolwiek ze swoim życiem. Trzecia sprawa to twoje standardy. Jeśli masz standard, który mówi: „W porządku jest być przeciętnym w życiu”, to właśnie tego doświadczysz.

Jak więc znajomość tych rzeczy ma się do znajdowania motywacji w życiu? Cóż, jak wspomniałem wcześniej, powodem braku motywacji w życiu jest to, że nie wiesz, czego chcesz. Powodem, dla którego nie wiesz, czego chcesz, jest prawdopodobnie to, że jesteś w stanie „Nie obchodzi mnie to”. Aby nadać swojemu życiu sens i motywację, musisz mieć jakiś cel. Aby to zrobić, musisz najpierw wyjść ze swojej kiepskiej mentalności.

Będziesz chciał zmusić się do ekscytacji, zmieniając ruchy ciała. Jeśli obecnie poruszasz się powoli, masz zgarbione plecy, głowę opuszczoną i oddychasz płytko, zmień to, chodząc szybciej, prostując plecy, podnosząc głowę i oddychając pełniej. Spowoduje to zmianę w chemii twojego ciała i natychmiast sprawi, że poczujesz się lepiej.

Następną rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, jest skupienie się na pozytywnych rzeczach. Możesz to zrobić, zadając sobie właściwe pytania. Więc zamiast: „Dlaczego moje życie jest do bani”, będziesz chciał zapytać: „Co jest dobre w moim życiu teraz? Czym mogę być teraz podekscytowany w swoim życiu, jeśli naprawdę tego chcę? ” Zadając pozytywne pytania, twój umysł zacznie koncentrować się na pozytywnych rzeczy.

Ostatnim krokiem do uzyskania większej motywacji do życia jest zmiana standardów. Do tej pory prawdopodobnie masz dla siebie dość niskie standardy. Tak naprawdę nie oczekujesz wiele od swojego życia i dlatego nie masz w życiu motywacji. Najlepszym sposobem na wyjście z tej rutyny jest otaczanie się ludźmi, którzy są pełni motywacji. Przez to, że stajesz się tym, z kim spędzasz większość czasu, spotykając się z ludźmi, którzy są pełni życia; ludźmi, którzy mają cel i dążą do swoich marzeń i celów, zaczniesz również podzielać ich sposób myślenia.

Wszystkie te rzeczy mogą zmienić Twoje życie. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat powyższych kroków, możesz przeczytać książki o Neuro Linguistic Programming lub w skrócie NLP. Nauczysz się różnych umiejętności, które pomogą Ci natychmiast zmienić sposób, w jaki się czujesz. Pomoże ci to zwiększyć motywację w życiu, abyś mógł jak najlepiej je wykorzystać.

 

Autor: 
Kevin Ngo, tłum. Justyna Grzybowska
Źródło: 
https://www.motivationalwellbeing.com/life-motivation.html
Polub Plportal.pl:

Reklama