W Izraelu z powodu COVID-19 zmarł jeden z liderów ruchu antyszczepionkowego w kraju

Reklama

śr., 09/15/2021 - 15:03 -- MagdalenaL

Źródło zdjęcia: Hai Shoulian/Facebook

W Izraelu jeden z liderów ruchu antyszczepionkowego - Hai Shaulian, zmarł z powodu COVID-19. Przed śmiercią stwierdził, że był to zamach na jego życie. Prowadził kampanię, aby nie szczepić się przeciwko wirusowi i twierdził, że „nie ma epidemii"

Poinformował o tym The Jerusalem Post.

Mężczyzna zmarł 13 września w Wolfson Medical Center w Holon.

Shaulian wezwał swoich zwolenników na portalach społecznościowych, aby się nie szczepili: „Nie ma epidemii – szczepionka jest niepotrzebna i niebezpieczna”.

Mężczyzna podzielił się wideo ze szpitala. Na jednym z nich powiedział: „Jestem podłączony do aparatu tlenowego, bez którego się duszę. Jeśli go zdejmę i przejdę trzy metry, stracę przytomność. Dużo kaszlę i mam bardzo krótki oddech.”

Shaulian twierdził też, że policja jerozolimska próbowała otruć go. Funkcjonariusze organów ścigania aresztowali mężczyznę podczas jednego z protestów.

„Przez cały tydzień walczyłem jakby nic się nie stało, ale dzisiaj nie mogłem już oddychać i poszedłem do szpitala, a stamtąd zostałem ewakuowany do Wolfson Medical Center. Jeśli coś mi się stanie, wiedz, że to zamach ”- powiedział Shaulian.

Autor: 
Boris Tkachuk / tłum. Anastasiia Vasylchenko
Źródło: 
https://hromadske.ua/posts/genetiki-hochut-voskresiti-vimerlih-mamontiv-za-dopomogoyu-sloniv-na-ce-vzhe-zibrali-dollar15-mln
Polub Plportal.pl:

Reklama