Redaktor Vogue’a został „zdyskryminowany na tle rasowym” przez ochroniarza w siedzibie firmy

Reklama

wt., 10/12/2021 - 22:48 -- MagdalenaL

Grafika: https://pixabay.com/photos/vogue-magazine-fashion-beautiful-3979499/

Oryginalny tytuł: Redaktor brytyjskiego Vogue’a został „zdyskryminowany na tle rasowym” przez ochroniarza w siedzibie magazynu

Redaktor brytyjskiego Vogue’a, Edward Enninful wyznał, że został zdyskryminowany na tle rasowym podczas, gdy wchodził do siedziby magazynu, kiedy to ochroniarz poinstruował go, aby wszedł na posesję przez strefę załadunku.

Enninful, który został pierwszym ciemnoskórym redaktorem naczelnym w historii czasopisma w 2017 roku, opisał szczegóły incydentu w środę wieczorem na swoich profilach na Instagramie i Twitterze.

„Dzisiaj zostałem zdyskryminowany na tle rasowym przez ochroniarza w trakcie, kiedy wchodziłem do pracy” – napisał. „Kiedy wszedłem na teren budynku, zostałem poinstruowany do tego, abym użył wejścia przez rampę towarową”.

„Nie możemy pozwolić światu na to, aby wrócił do swoich starych metod, tylko dlatego, że nasze harmonogramy i weekendy wracają do normy. Zmiana musi nastąpić już teraz”.

W opisie jego instagramowego postu, Enninful napisał swojemu milionowi obserwujących, że wydawnictwo Vouge’a, Condé Nast, „zadziałało szybko”, aby zwolnić ochroniarza.

„To tylko pokazuje, że czasami nie ma znaczenia to, co się osiągnęło w życiu: Pierwszą rzeczą, jaką ocenią w tobie ludzie, jest twój kolor skóry” – dodał.

Condé Nast potwierdziło, że wspomniany ochroniarz, który pracował dla kontrahenta będącego osobą trzecią w głównej siedzibie brytyjskiego Vogue’a w Londynie został zwolniony ze swojego stanowisko i „w jego sprawie zostało wszczęte postępowanie przez jego byłego pracodawcę”.

Na profilach społecznościowych polubienia przez aktorkę Cynthię Erivo, znanego projektanta Marca Jacobsa i supermodelkę Iman stanowiły wyrazy wsparcia dla 48-letniego redaktora.

Długoletnia przyjaciółka Enninfula, Naomi Campbell, skomentowała post: „Kiedy się to zmieni? Takie sytuacje mają miejsce w Wielkiej Brytanii od lat… przykro mi, że musiałeś przez to przechodzić! Nie pozwól, by cię to odstraszyło. Bądź silny”.

Zastępca redaktora naczelnego brytyjskiego Vogue’a Sarah Harris również skomentowała post na Instagramie Enninfula mówiąc, że incydent ten był „niewybaczalny”, podczas, gdy aktorka Gemma Chan napisała: „Jest jeszcze wiele pracy, którą trzeba wykonać. Przykro mi, że cię to spotkało, Edward”.

Enninful jest znany z opowiadania się po stronie modeli i modelek o innym kolorze skóry niż biała i wypowiadania się na tematy związane z rasą w trakcie jego trzydziestoletniej kariery, która obejmowała pracę dla magazynu I-D, czy włoskiego Vogue’a. Jego zaangażowanie w różnorodność rasową w branży modowej zostało zauważone przez samą królową Elżbietę II w 2016 roku, kiedy to trafił on na jej listę osób nagrodzonych tytułami z okazji urodzin monarchini i nagrodziła go Orderem Imperium Brytyjskiego (Order of the British Empire, w skrócie EBE).

Enninful, który urodził się w Ghanie i wychował w zachodnim Londynie, został nazwany 6. najbardziej wpływową czarnoskórą osobą w Wielkiej Brytanii w rankingu Powerlist w 2020 roku.

Autor: 
Oscar Holland Tłumaczenie: Michalina Budner
Źródło: 
https://edition.cnn.com/style/article/edward-enninful-vogue-racially-profiled/index.html
Polub Plportal.pl:

Reklama