Wielki reset. Teoria spiskowa czy nieuchronna przyszłość?

Reklama

ndz., 10/24/2021 - 11:14 -- zzz

Wielu z nas zastanawia się, kiedy sytuacja wróci do normy. Krótka odpowiedź brzmi: nigdy. Nic nigdy nie wróci do "zrujnowanego" poczucia normalności, które panowało przed kryzysem, ponieważ pandemia koronawirusa stanowi fundamentalny punkt zwrotny na naszej globalnej trajektorii. Niektórzy analitycy nazywają to dużym rozwidleniem, inni odwołują się do głębokiego kryzysu o "biblijnych" proporcjach, ale istota pozostaje ta sama: świat, jaki znaliśmy w pierwszych miesiącach 2020 roku, już nie istnieje, ginąc w kontekście pandemii - pisze Klaus Schwab, założyciel i prezes World Economic Forum, we wprowadzeniu do książki "COVID-19: The Great Reset".

 

Budząca kontrowersję idea "Wielkiego Resetu", postulująca potrzebę przekształcenia kapitalizmu i bardzo aktywnie promowana przez World Economic Forum, zyskuje na popularności wśród przywódców widzących w pandemii koronawirusa przyczynek do rozległego przeprojektowania działań ludzkości i zbudowania nowego ładu na świecie.

W powszechnej świadomości występuje ona raczej w roli konspiracyjnej hipotezy, ale podobnie myślący nie mają racji, bo "Wielki Reset" jest rzeczywistością, która prawdopodobnie dotknie każdego z nas. - Tak, to się naprawdę wydarzy - stanowczo podkreślił John Kerry w swojej rozmowie z Borge Brende podczas panelu WEF. - I myślę, że stanie się to z większą szybkością i intensywnością, niż wielu ludzi mogłoby sobie wyobrazić - dodał.

Pokreślił, że zarówno on, jak i prezydent Joe Biden wierzą, że "jesteśmy u progu niezwykle ekscytującego czasu" dzięki ruchowi "Wielkiego Resetu", który jest "największą szansą, jaką mamy", aby rozwiązać problemy społeczne i gospodarcze oraz "poradzić sobie z kryzysem klimatycznym".

CZTAJ WIĘCEJ CZYM JEST WIELKI RESET?

 

Autor: 
Rafał Sroczyński
Źródło: 
interia
Polub Plportal.pl:

Reklama