W Wiedniu dziesiątki tysięcy ludzi protestowało przeciwko lockdownowi i obowiązkowym szczepieniom

Reklama

śr., 11/24/2021 - 13:28 -- MagdalenaL

Tysiące osób bierze udział w demonstracji przeciwko ograniczeniom związanym z koronawirusem w Wiedniu, Austria, 20 listopada 2021 r.

Zdjęcie: AP Photo / Lisa Leutner

 

20 listopada w austriackich miastach wybuchły protesty przeciwko lockdownowi i obowiązkowym szczepieniom przeciwko koronawirusowi. Policja oszacowała, że ​​w samym Wiedniu było 35 000 demonstrantów.

Pisze o tym Kurier.

Stolica Austrii znalazła się w centrum protestów przeciwko ograniczeniom związanym z COVID. W czasie protestów dyżurowało tam około 1300 policjantów. Podczas protestu demonstranci skandowali: „Pokój, wolność, żadnej dyktatury”.

Przed demonstracją niektórzy użytkownicy Telegramu wzywali nawet do przemocy. W Internecie pojawiła się informacja, że ​​policjanci będą przymusowo szczepić ludzi podczas wydarzenia.

Ostatecznie zakończyło się to kilkoma atakami na funkcjonariuszy organów ścigania podczas protestu. Najczęściej rzucano w nich pełnymi puszkami piwa. Kilka osób zostało aresztowanych.

Autor: 
Ostap Kramar / tłum. Anastasiia Vasylchenko
Źródło: 
https://hromadske.ua/posts/u-vidni-desyatki-tisyach-lyudej-vijshli-na-protest-proti-lokdaunu-i-obovyazkovoyi-vakcinaciyi https://kurier.at/chronik/wien/ein-samstag-auf-der-strasse-demos-gegen-impflicht-und-lockdown-in-wien/401812540
Polub Plportal.pl:

Reklama