Jak obchodzi się Boże Narodzenie w Hiszpanii?

Reklama

sob., 12/04/2021 - 17:47 -- MagdalenaL

Źródło obrazu: https://www.velazquezschool.com/wp-content/uploads/2016/12/ano-nuevo.jpg

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas pełen radości. Jeśli w tym roku zamierzasz spędzić je w Hiszpanii, pewnie się zastanawiasz, jak wyglądają tamtejsze zwyczaje i tradycje. Tutaj dowiesz się, jak je się obchodzi, abyś mógł cieszyć się tymi pięknymi dniami.

 

Boże Narodzenie w Hiszpanii: zwyczaje i tradycje

Święta bożonarodzeniowe w Hiszpanii są piękne! Świąteczne oświetlenie na ulicach, dekoracje i choinki oraz oczywiście kolędy, które rozweselą każdego. Hiszpanie uwielbiają ten czas, szczególnie te dni, kiedy spotykają się z najbliższymi, aby miło spędzić czas w dobrym towarzystwie.

Jeśli w tym roku zamierzasz spędzić Boże Narodzenie w Hiszpanii, pamiętaj o następujących rzeczach:

Ozdoby świąteczne: choinka i szopka. W większości hiszpańskich domów można zobaczyć choinkę i szopkę bożonarodzeniową. To stara tradycja, którą nadal się kultywuje. Wielu robi to po prostu, że udekorować dom, podczas gdy inni nadają temu bardziej religijne znaczenie, ponieważ 24 grudnia, w Wigilię, obchodzi się narodziny Jezusa.

Wigilia: to jeden z najbardziej wyjątkowych dni świątecznych. Rodzina zbiera się na kolację i śpiewa kolędy. Zwykle przygotowuje się specjalną kolację składającą się z potraw z indyka, owoców morza i podaje się przysmaki, których nie je się na co dzień. Rodziny, które obchodzą święto Świętego Mikołaja, dają sobie nawzajem prezenty w tę noc, a ci bardziej religijni idą na pasterkę, która jest celebrowana o północy, aby upamiętnić narodziny Jezusa.

 

Boże Narodzenie: 25 grudnia obchodzi się Boże Narodzenie. Większość rodzin spotyka się, aby wspólnie zjeść posiłek i miło spędzić czas. Jedną z tradycji jest jedzenie turronu lub czekolady.

Sylwester: w tęnoc świętuje się koniec starego roku. O północy wszyscy włączają telewizor, ponieważ zaczynają rozbrzmiewać uderzenia zegara. Tradycja nakazuje jeść jedno winogrono wraz z każdym uderzeniem, a następnie wznieść toast za Nowy Rok. Mówi się również, że trzeba założyć czerwoną bieliznę i włożyć pierścionek do kieliszka, aby był to pomyślny i bardzo szczęśliwy rok (uważaj, aby go nie połknąć!).

Nowy Rok: 1 stycznia rodziny spotykają się ponownie, aby świętować pierwszy posiłek w nowym roku. Młodzi zwykle wychodzą na imprezę w sylwestrowy wieczór, więc tego dnia może brakować ich przy stole.

Trzej Królowie: wreszcie przechodzimy do dnia, w którym świętuje się przybycie Trzech Mędrców ze Wschodu. Trzej Królowie, którzy podarowali złoto, kadzidło i mirrę dzieciątku Jezus w Betlejem, rozdają prezenty wszystkim hiszpańskim dzieciom. Jeśli byłeś grzeczny, z pewnością ty też coś dostaniesz.

                               

Autor: 
Tłumaczenie: Klaudia Jamróg
Źródło: 
https://www.velazquezschool.com/como-se-celebra-la-navidad-en-espana/?fbclid=IwAR2pp0col3BWyjEhih_W1Cq9bdhAiTt2fDh80yjwuUBmO9imT7J_FTLyDZI
Polub Plportal.pl:

Reklama