Ponad 100 imigrantów z Haiti przybyło na wybrzeże Florydy

Reklama

śr., 01/12/2022 - 14:57 -- MagdalenaL

Ponad 100 osób znajdujących się na pokładzie niewielkiego statku, który najprawdopodobniej rozbił się we wczesnych godzinach poniedziałkowych (10 stycznia) w pobliżu Ocean Reef w stanie Floryda, to imigranci z Haiti, który przybyli do Stanów Zjednoczonych za sprawą rzekomego przemytu ludzi.

 

Adam Hoffner, szef oddziału Customs and Border Protection (CBP) w południowej Florydzie, powiedział, że agenci CBP przybyli na wybrzeże Ocean Reef około godziny 12:00. Stało się to zaraz po tym, jak dostali zgłoszenie do zdarzenia, które zostało nazwane „przemytem morskim, w którym udział wzięła duża grupa migrantów”.

Dwadzieścioro imigrantów wymagało pomocy medycznej, a cztery osoby musiały zostać przetransportowane do pobliskiego szpitala - poinformowała Straż Pożarna w hrabstwie Miami-Dade.

Strażacy powiedzieli, że dostali zgłoszenie o „niebezpiecznej sytuacji”, w której według źródeł „doszło do wywrócenia łodzi z ponad 100 osobami na pokładzie, a około 20 z nich wymagało konsultacji lub pomocy medycznej”. Zgłoszenie otrzymali w poniedziałkowy poranek o godzinie 3:03.

Wszystkie osoby zostały uratowane. Jednak niestety dwoje dorosłych i dwoje dzieci musiało zostać przetransportowanych drogą lądową do miejscowego szpitala w południowej Florydzie.

To już trzeci raz w ciągu kilku miesięcy, kiedy grupa Haitańczyków przybywa na wybrzeże Florydy. 18 listopada 63 osoby dotarły do Stanów Zjednoczonych za pomocą drewnianej żaglówki. Do kolejnego podobnego zdarzenia doszło 24 grudnia, wtedy próbę przedostania się na teren USA podjęły 52 osoby.

Autor: 
Tłumacz: Agata Guzman
Źródło: 
El Nuevo Herald https://www.elnuevoherald.com/noticias/florida/sur-de-la-florida/article257184437.html
Polub Plportal.pl:

Reklama