Pieniądze szczęścia nie dają?

Reklama

ndz., 01/16/2022 - 19:17 -- MagdalenaL

Fotografia: bing.com/images

 

Piramidalna bzdura! Najczęściej wypowiadana przez ich posiadaczy. Ludzi ograniczonych intelektualnie. Nie potrafiących z nich korzystać. Zblazowanych luksusem i brakiem nowych rzeczy, które jeszcze mogliby nabyć. Za... pieniądze właśnie! Tak! Forsa – to jedyna realna wartość tego świata! Resztę za nią kupujemy! Włącznie z szacunkiem, miłością, uznaniem i innymi pierdołami, z których każda ma cenę. Wymierną. W takiej lub innej walucie.

Nawet największa kanalia, posiadając dużo pieniędzy, będzie szanowana! Mniejsza o pobudki jej wielbicieli. I na odwrót. Najmądrzejszy człowiek bez pieniędzy – będzie otoczony lekceważącą pogardą! Miłość? Różni się tylko ceną. Jak odzież markowa i podróby! Kultura, a zwłaszcza religie, pełne są zaklęć, deprecjonujących dobra materialne, co nie przeszkadza ich krzewicielom – kapłanom – wyznawać jednego Boga! Pieniądz! Człowiek? Wyznacznikiem jego wartości są wyłącznie posiadane środki finansowe! Nie masz? Zatem jesteś leniem, nieudacznikiem i w ogóle spierdalaj, bo nie chcę cię widzieć! Dlaczego? Ponieważ z ludzi bez pieniędzy nie ma korzyści! Są gorsi! Nieudani! Wybrakowani!

O idiotach mówi się: „inteligentni inaczej”. Nie masz pieniędzy? Nikt nie ceni twojej pracy? Nie jesteś nikim ważnym? Usłyszysz: „to nic, i tak jesteś wartościowy”. Ale... inaczej. Gorzej. Bo to pieniądz wyznacza wartość człowieka w oczach innych ludzi! Trzymajcie się z daleka od twierdzących inaczej, ponieważ was okłamują! To ich sposób na okazanie pogardy! Jeżeli nieostrożnie uwierzycie w te brednie – skrzywdzą was! Politycy, lekarze, kapłani... Wszyscy wyznawcy jedynego Boga. Pieniądza!

 

„Nie zawrócisz Wisły kijem!''... Ooo, tak! Ale czemu służyć ma zaklinanie rzeczywistości? Smutne, iż wielkie pieniądze trafiają do osobników, nijak nie potrafiących z nich korzystać. Podróżują. Bywają... I co z tego? Prostak zeżre spuściznę kulturalną całego świata, a następnie ją... wysra! Bo tyle jedynie potrafi z tego wydobyć! Własne ekskrementy! Czytam, że niejaka Blanka Lipińska rozważa uprawianie seksu za pieniądze... Kto to jest – ta Blanka? I czy aby dotąd tego nie robiła? Po cholerę jeszcze się tym przechwalać?! Nawiasem mówiąc, widziałem jej fotografię... Czy naprawdę są chętni, aby za to płacić?! Większość „upadłych aniołów” z prowincjonalnych miasteczek, jak Polska długa i szeroka, ma więcej atutów do zaoferowania. I pewnie taniej...

 

Autor: 
Jacek Zyguła
Polub Plportal.pl:

Reklama